Usuwanie zaćmy w Czechach krok po kroku

Usuwanie zaćmy w Czechach krok po kroku
Z każdym dniem coraz bardziej popularne w naszym kraju staje się usuwanie zaćmy w Czechach. Mimo wielu korzyści, które płyną z przeprowadzenia tego zabiegu, wciąż wielu z nas obawia się leczyć poza granicami kraju. Zobacz, w jak prosty sposób możesz zapisać się na operację zaćmy w Czechach.

Pierwsza wizyta w Polsce

Aby zapisać się na usuwanie zaćmy w Czechach nie trzeba wiele. Na samym początku musimy wybrać polski szpital, który współpracuje z naszymi sąsiadami. Następnie zgłaszamy się na wizytę. Podczas tej wizyty konsultacyjnej zostaną przeprowadzone badania kwalifikujące, dzięki którym lekarze stwierdzą, czy możemy przystąpić do operacji. Jeżeli odpowiedź na to pytanie jest pozytywna, wtedy wypełniamy wszelkie formalności oraz poznajemy datę zabiegu. Powinna być ona przeprowadzona 2-3 tygodnie po tej wizycie. Warto tutaj zaznaczyć, że w polskim szpitalu uiszczamy 100 zł, a resztę kwoty płacimy już w Czechach.

W dniu operacji

Czeskie szpitale, w których przeprowadzane są operacje, znajdują się bardzo często blisko naszej granicy, dlatego też dojazd na miejsce nie powinien nam nastręczać większych problemów. W większości przypadków jesteśmy zmuszeni na własną rękę przyjechać na miejsce, jednak niektóre polskie placówki oferują dojazd busem wraz z innymi pacjentami. Warto jest się upewnić, czy istnieje taka możliwość. Kiedy znajdziemy się już w czeskim szpitalu, będziemy musieli najpierw wypełnić odpowiednie formalności. Zapłacimy też resztę kwoty, czyli 2,4 tys. zł. Potem zostaniemy poddani rutynowym badaniom, takim jak sprawdzenie ciśnienia wewnątrzgałkowego. Po wykonaniu tej czynności znajdziemy się na sali operacyjnej. Samo usuwanie zaćmy trwa 20 minut i jest całkowicie bezbolesne dla pacjenta.

Zgłoś się po refundację

Zabieg usuwania zaćmy kosztuje 2,5 tys. zł, jednak możemy się ubiegać o refundację po powrocie do Polski. Wystarczy, iż złożymy wniosek o zwrot kosztów świadczeń opieki zdrowotnej poza granicami kraju do Narodowego Funduszu Zdrowia. Po 30 dniach od momentu złożenia papierów powinniśmy otrzymać zwrot kwoty, który na obecną chwilę wynosi około 2,1 tys. zł. Jeżeli mielibyśmy jakiekolwiek pytania odnośnie refundacji, to najlepiej jest zadzwonić do punktu NFZ ds. Transgranicznej Opieki Zdrowotnej. Jak widać leczenie zaćmy w ogólnym rozrachunku wymaga od nas niewielkich nakładów finansowych, a w zamian możemy się cieszyć zdrowym wzrokiem każdego dnia.

PODOBNE WPISY
—————————-
http://uncja.slask.pl/szybkie-i-bezpieczne-usuwanie-zacmy-w-czechach
http://www.maluchy.pl/forum/index.php?showtopic=91536&st=40&gopid=9180204&#entry9180204
http://bilanx.slask.pl/leczenie-zacma-czechy-dlaczego-decyduje-sie-na-to-coraz-wiecej-osob
http://www.samosia.pl/pokaz/3171433/Bardzo_zepsute_zeby
http://baner.waw.pl/okulista-gliwice-pomoze-ci-dobrac-odpowiednie-okulary

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s